Hotspot Verdronken Zwarte Polder: 10 soorten in beeld
Rolf Roos met dank aan Awie de Zwart

Een slufter met luxe plankier
Tussen hoge deltadijk en strand liggen drie habitats met een eigen flora waarvan we enkele voorbeelden laten zien: kwelder (in Zeeland: schor), jong duin en struweel. Dankzij een plankier heb je zicht op de kweldersoorten zonder door de modder te hoeven ploeteren. Maar toch een sportief element: hoge duintop (17 meter!). Een deel van het strand is door beheerder Het Zeeuws Landschap vanaf het voorjaar tot 15 juli gesloten ten behoeve van de rust voor broedvogels, voor de rest is het toegankelijk. Met bloemen van allerlei pluimage. Let op de dijk op dubbelkelk: een zuidelijk element van ruigere vegetaties. Veel in de delta en Zuid-Limburg. Ook kenmerkend voor de delta: de koebraam. Veel vruchten, weinig smaak. Waarom heet de koebraam koebraam? Reacties welkom.
- Start en einde: Parkeerplaats (betaald) bij de Frituur Het Gemaal Nabij Zeedijk 21 4504 PK Nieuwvliet-Bad
- De wandelroute bestaat uit twee lussen. Geef op je mobiel toegang tot eigen positie (lees hier hoe). Wandeling: de downloadlink voor GPX-track staat ook onderaan de kaart.
- Klik op een icoon op de wandelkaart en vindt een bijzondere plant. Of andersom: klik bij een plant op de icoon en je komt op de locatie van de plant.
- De beste tijd om deze soorten te zien bloeien is vanaf tweede helft juli tot in september.
- Ten overvloede: verboden te plukken, verzamelen of uitsteken.
- Reacties of eigen waarnemingen kun je kwijt onder dit bericht.
De beste periode om deze planten te herkennen is vanaf augustus.
Achtergronden bij deze wandeling wordt gepubliceerd in het boek ‘Bloeiende duinen’. U steunt ons project door het boek te bestellen.
Bezoek andere hotspots met behulp van de overzichtskaart.