Hotspot Koegelwieck, Hornse Miede, Terschelling: 10 soorten in beeld
Rolf Roos
Ooit blies de wind hier een enorme vallei uit, de Koegelwieck. Het is een ouder, vochtig duinterrein met veel heide en een zuurdere bodem. Het soortenspectrum wijkt nauwelijks af van de Hotspot Jan Roepeheide op Ameland. Wie klokjesgentiaan wil zien: kom niet voor eind juli. Maar voor dopheide en tormentil: kom eerder.
- Start en einde: zie de kaat. Aan het fietspad aan de duinrand, net ten westen van Hoorn ligt het begin.
- De wandelroute volgt het pad. Geef op je mobiel toegang tot eigen positie (lees hier hoe). Wandeling: de downloadlink voor GPX-track staat ook onderaan de kaart.
- Klik op een icoon op de wandelkaart en vindt een bijzondere plant. Of andersom: klik bij een plant op de icoon en je komt op de locatie van de plant.
- De beste tijd om deze soorten te zien bloeien is vanaf tweede helft juli tot in september.
- Ten overvloede: verboden te plukken, verzamelen of uitsteken.
- Reacties of eigen waarnemingen kun je kwijt onder dit bericht.
Een achtergrondverhaal bij deze wandeling wordt gepubliceerd in het boek ‘Bloeiende duinen’. U steunt ons project door het boek te bestellen.
Bezoek andere hotspots met behulp van de overzichtskaart.