Paddenstoelen zeereep in de schijnwerpers
Kustliefhebbers! Er is mooi najaarsnieuws. Bij de zeereep denken we aan aanstuivend zand, helmduinen en diverse mosvegetaties. Maar er groeien ook 160 soorten paddenstoelen! Die zijn vaak heel specifiek voor dit milieu en zijn niet in de gangbare gidsen zijn opgenomen. De nieuwe paddenstoelengids geeft hiervan een prachtig overzicht.

Veldgids paddenstoelen III – paddenstoelen van de zeereep, een uitgave van de KNNV-uitgeverij, bevat sleutels, beschrijvingen en kleurenfoto’s van alle soorten en is gericht op herkenning in het veld. Waar nodig zijn ook microscopische kenmerken opgenomen. De soortbeschrijvingen behandelen de kenmerken van de soort, achtergrondinformatie, ecologie en verspreiding, voor de hand liggende verwisselingen en informatie voor verdere literatuurstudie. In de inleidende hoofdstukken wordt aandacht besteed aan de habitattypen ‘witte duinen’ en ‘grijze duinen’.
- meer dan 160 soorten
- determinatiesleutels
- veldkenmerken
De auteur van deze gids, Machiel E. Noordeloos, heeft al ruim 50 jaar een passie voor paddenstoelen en ook als wetenschapper was hij werkzaam in de ‘paddenstoelenkunde’, de mycologie.
Artikelen over zeereeppaddenstoelen op duinenmensen
BESTELLEN: zie KNNV Uitgeverij
